O Blogu

Estetycznym Okiem jest blogiem personalnym. Wszystkie zawarte tu treści, to moje przemyślenia skupione wokół tego wszystkiego czym się interesuję i co jest moją pasją. Lista owych pasji i zainteresowań jest dość długa więc w dużym skrócie i po kolei.

Sztuka. Jestem estetką dlatego sztuka pełni ważną rolę w moim codziennym życiu. Uwielbiam malarstwo, buduje one moją kreatywność i pozwala się odstresować. W wolnych chwilach odwiedzam muzea. Często chodzę na wystawy oglądając ekspozycje stałe i tymczasowe. Moim "Disneylandem" jest Muzeum Victorii i Alberta, to najlepsze muzeum na świecie - tam jest wszystko, co dusza estety zapragnie!

Filmy. Stare i nowe, ale najlepiej bardzo długie. Oglądam dużo. Wciąż nadrabiam filmy ze złotej ery Hollywood, ale mam też sporą listę ulubionych filmów do których wracam co jakiś czas. Uwielbiam filmy Charliego Chaplina, Alfreda Hitchcocka, Elii Kazana, Paula Thomasa Andersona i wielu, wielu innych.

Jak filmy to także seriale. Przyznam szczerze, że serialowy boom, który trwa od ponad dekady bardzo mnie cieszy. Dostajemy porządne historie z dobrą wciągającą fabułą, która trwa wiele odcinków i kilka sezonów. Nic tylko się cieszyć. Każdy z nas jest już trochę "no lajfem".

Styl, moda, trendy. Wiadomo, że każdy ma własny gust, a styl i moda to dwie kompletnie różne sprawy, ale fajnie się tym bawić i szukać inspiracji. Pinterest oraz Instagram to kopalnia świetnych pomysłów!

Oczywiście podróże. Planowanie kolejnych wypraw to moje ulubione zajęcie. Kiedy nie mam w planach nowej wyprawy czuję się nieswojo. Taki los Nomady!

Mieszkam w Londynie tak więc dużo będę tu o nim pisać. Londyn nie pozwala się nudzić, bo jak stwierdził Samuel Johnson: When a man is tired of London, he is tired of life. Nie mogę się nie zgodzić!

Sama nie wiem, kiedy nazbierało się tego aż tyle. Być może, to wrodzona niecierpliwość nie pozwala mi się nudzić i wciąż odkrywać nowe rzeczy. Postaram się by było ciekawie.
Zapraszam do czytania i dyskutowania!